Co oferuje nam kurs hirudoterapii?

leech-1055446_640

Jednym z ciekawszych szkoleń, w którym mogą uczestniczyć pracownicy służby zdrowia, jest kurs hirudoterapii. Jest on prowadzony przez jednego z pierwszych hirudoterapeutów w Polsce oraz lekarza medycyny, dzięki czemu zyskujemy szerszy obraz całej tego typu terapii. Jest to niedawno przywrócona do łask metoda leczenia za pomocą pijawek, która jest coraz chętniej stosowana także przez lekarzy. Ważne jest zatem, aby mieli oni jak najbardziej aktualne informacje, dlatego powinni wziąć udział w takim kursie.

Mogą w nim również uczestniczyć osoby, które chciałyby się dowiedzieć więcej na ten temat i być może w przyszłości zostać certyfikowanym hirudoterapeutą. Jeśli interesuje nas to zagadnienie, warto się wybrać na taki kurs, podczas którego uzyskamy stosowną wiedzę na ten temat. Pozwoli nam ona stać się specjalistą w tej dziedzinie. Jeśli chcielibyśmy pomagać chorym ludziom w ten zgodny z naturą sposób, również warto się zdecydować na udział w szkoleniu.

Podczas kursu poznamy zarówno historię hirudoterapii, jak i zapoznamy się z fizjologią człowieka oraz właściwościami pijawek leczniczych. Uzyskamy również praktyczne umiejętności, w jaki sposób należy przeprowadzać tego typu terapię. Szkolenie kończy się egzaminami: teoretycznym i praktycznym, które wnikliwie sprawdzają naszą wiedzę. Jeśli zdamy egzamin, uzyskujemy dyplom oraz certyfikat. Dla zainteresowanych istnieje również możliwość odbycia stażu pod okiem wykwalifikowanych specjalistów hirudoterapii, od którego możemy zacząć naszą medyczną działalność.

Zapewnione są zarówno materiały szkoleniowe, jak i wyżywienie. Kursy są realizowane w małych grupach, co pozwala na indywidualne podejście do każdego kursanta oraz poświęcenie potrzebnej mu ilości czasu. Dzięki temu ze szkoleń wychodzą dobrze przygotowani hirudoterapeuci, którzy mogą podjąć działalność w tej dziedzinie.