Indywidualny kurs języka angielskiego

tutor-606091_640

Nauka obcego języka może wiązać się ze wstydem. To normalne, że mówiąc w języku innym niż ojczysty, odczuwamy skrępowanie. Grupa obych ludzi słuchających naszych potyczek może dekoncentrować. Na szczęście jest na to rada – indywidualne kursy językowe.

Znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach jest niemal obowiązkiem. Prym wciąż wiedzie język angielski. Nie wszyscy mieli jednak okazję nauczyć się go w szkole. Nigdy nie jest jednak za późno, żeby podjąć edukację, dlatego warto zainwestować w indywidualny kurs języka angielskiego.

Pierwsze kroki 

Nauka obcego języka nierozerwalnie łączy się z mówieniem w tym języku. Polacy bardzo często odczuwają skrępowanie, gdy muszą powiedzieć coś po angielsku. To całkowicie naturalne, szczególnie wtedy gdy stawiamy pierwsze kroczki w naszej edukacji. Zła atmosfera i wstyd mają negatywny wpływ na efekty nauki. Warto więc skorzystać z oferowanych przez szkoły językowe, np. w Częstochowie, indywidualnych kursów języka angielskiego.  Będąc sam na sam z lektorem, łatwiej będzie przyswoić słownictwo, nauczyć się dobrze wymawiać i odpowiednio akcentować wyrazy. Kiedy poczujemy się pewniej, zawsze możemy spróbować nauki w większych grupach.

Zalety kursu indywidualnego

Po pierwsze – indywidualne kursy pozwalają na pozbycie się skrępowania. Ponadto zajęcia można dostosować do swojego planu dnia. Jeżeli jesteś osobą zapracowaną i nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć, masz możliwość odwołania zajęć na krótko przed ich rozpoczęciem i przełożenia spotkania na inny, dogodny termin bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Kolejną zaletą takiego kursu jest fakt, że zajęcia zawsze będą dostosowane do Twoich potrzeb i umiejętności, masz możliwość powtarzania danego materiału tak długo, aż opanujesz go do perfekcji.

Ile to wszystko kosztuje?

Kursy indywidualne są nieco droższe od grupowych. Ich koszt to około 60 zł za godzinę lekcyjną. W zależności od potrzeb i budżetu możesz dobrać odpowiednią liczbę godzin tygodniowo i umówić się z lektorem. Nie ważne, czy jest to Twój pierwszy kontakt z językiem angielskim, czy chcesz go tylko doszlifować albo rozszerzyć swoje umiejętności, warto umówić się na indywidualne lekcje lub udać się na grupowy kurs. Dzięki dobrej znajomości języka łatwiej będzie znaleźć lepszą pracę czy wyjechać za granicę. Jest to więc bardzo korzystna inwestycja.