Jak wybrać szkołę języka angielskiego?

Język angielski jest obecnie najpopularniejszym językiem, dlatego jeśli jeszcze go nie opanowałeś, warto już dziś rozpocząć kurs. O tym, że warto się uczyć, chyba nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Zanim jednak wybierzecie odpowiednią szkołę językową czy konkretną metodę nauki, musicie odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań.

W jakim celu chce się nauczyć języka?

Jedni potrzebują angielskiego w pracy, inni w szkole. Dużo ludzi wyjeżdża też za granicę – nie tylko w celach podróżniczych, ale również w celach zarobkowych. Niektórzy po prostu chcą nauczyć się angielskiego, by móc np. tworzyć bloga w tym języku. To właśnie nasze cele powinny być brane pod uwagę, gdy wybieramy szkołę oraz metodę nauki. Jedne szkoły bardziej skupiają się na pisaniu i czytaniu, inne preferują metody bezpośrednie, czyli przede wszystkim konwersację.

Samodzielnie czy w grupie?

Wiele ludzi woli lekcje indywidualne, ponieważ wówczas człowiek mniej się stresuje i może bardziej skupić się na nauce. Musicie jednak pamiętać, że jeśli zależy Wam przede wszystkim na wykorzystaniu języka w komunikacji z innymi, grupowa nauka będzie dużo lepszym pomysłem. Ćwiczenia rozmów między kursantami pozwolą szybciej opanować język w bezpośrednich kontaktach. Nauka gramatyki i słownictwa to jedno, ale rozmowa w praktyce to zupełnie co innego.

Jaka metoda nauki będzie dla mnie najlepsza?

Jeśli chcemy się uczyć języka w domu, możemy stosować np. metodę Krebsa, która polega na kilkukrotnym powtarzaniu konkretnych zdań oraz fraz. Jedynie pół godzinny dziennie może przynieść oczekiwane rezultaty. Jeśli wybieramy szkołę, warto sprawdzić, jakimi metodami się posługuje. Nauka języka angielskiego w Częstochowie, o której przeczytacie tutaj: http://tarkowski.edu.pl/, stosuje metody bezpośrednie, takie jak Direct Method for English. Jest to unowocześniona metoda Callana, która polega przede wszystkim na zadawaniu pytań i udzielaniu odpowiedzi przez kursantów. Konwersacja i świadome mówienie pełnymi zdaniami jest tutaj dużo ważniejsza niż nauka pisania. W końcu naukę języka ojczystego też zaczynaliśmy od mówienia.