Jakie pomoce dydaktyczne wybrać do edukacji artystycznej dziecka?

Edukacja artystyczna dziecka jest bardzo istotna, jeśli zależy nam na kształtowaniu u małego człowieka wrażliwości oraz umiejętności dostrzegania piękna. Małym dzieciom kontakt z muzyką, tańcem czy też sztukami plastycznymi sprawia zazwyczaj wiele radości, co sprawia, że łatwo jest wprowadzić do ich codziennych zajęć elementy właśnie edukacji artystycznej. Również edukacja artystyczna w przedszkolu pełni szalenie ważną funkcję w prawidłowym rozwoju kilkulatka. Oczywiście samo zaangażowanie ze strony rodziców bądź opiekunów to za mało – konieczne będą również odpowiednie i dobrane do wieku dzieci pomoce dydaktyczne.

Wprowadźmy maluchy w świat muzyki

Nawet kilkulatek może z powodzeniem rozpocząć swoją przygodę z instrumentami muzycznymi. Oczywiście należy wybrać te z nich, które są łatwe w obsłudze dla małego człowieka. Aby zaznajomić maluchy z pojęciami rytmu oraz akompaniamentu, najlepiej sprawdzą się przede wszystkim bębenki, kołatki, kastaniety czy też tamburyny. Z kolei proste melodie dziecko wygrywać może z odpowiednią pomocą na cymbałkach czy też na flecie. Pomoce dydaktyczne, które warte są zakupu to również zbiory piosenek dla dzieci – mały człowiek śpiewając je nie tylko będzie ćwiczył zapamiętywanie, ale również poszerzy swój zasób słownictwa.

Pozwólmy dzieciom stać się małymi dekoratorami

Już od najmłodszych lat warto kształtować w dzieciach poczucie estetyki oraz dobrego smaku. Bardzo pomocne są w tym procesie wszelkiego rodzaju artykuły dekoracyjne, którymi możemy wraz z maluchem ozdabiać jego najbliższe otoczenie. Przydadzą się w tym celu naklejki, cekiny, kryształki czy też brokat. Doskonałym pomysłem są również stempelki i kolorowe tusze, przy pomocy których dzieciaki mogą tworzyć dekoracyjne laurki bądź plakaty. Maluchy można również zapoznać z takimi technikami jak quilling czy też haftowanie. Z kolei zwłaszcza dziewczynkom powinno przypaść do gustu wytwarzanie ręcznie robionej biżuterii.

Rysunki i malunki pokocha każdy kilkulatek

Prawidłowa edukacja artystyczna dzieci nie może obyć się bez zapoznania z plastyką. Malowanie, rysowanie, wycinanie czy też lepienie z plasteliny i modeliny pomagają najmłodszym rozwijać umiejętność kreatywnego myślenia, a oprócz tego pozytywnie wpływają na motorykę małych rączek. Tutaj zdecydowanie wskazana jest różnorodność – im więcej kredek, mazaków, farbek oraz papierów do rysowania i malowania będzie miał do dyspozycji maluch, tym ciekawsze oraz bardziej kreatywne prace plastyczne będzie w stanie stworzyć.

Przydatne akcesoria do edukacji artystycznej znajdziesz na MojeBambino.pl