Łączymy naukę i zabawę

Dzieci wciąż słyszą wkoło, że przede wszystkim powinny zająć się nauką, a nie zabawą. Wiadomo jednak, że jeśli będziemy wciąż zabraniać im wszelkich rozrywek, a przymuszać do nauki, nic dobrego z tego nie wyjdzie. Warto znaleźć jakieś rozwiązanie, które będzie łączyć i naukę i zabawę. Wówczas i dziecko i rodzic będą zadowoleni. Co więc wymyślić? Rozwiązaniem może być platforma edukacyjna squla.pl.

Czym jest squla.pl?

Squla.pl (https://www.squla.pl/) to platforma edukacyjna, na której znajduje się ponad 40 tysięcy różnych gier, ćwiczeń i quizów dla dzieci w wieku szkolonym i przedszkolnym. Dostosowane są one do konkretnej podstawy programowej dla poszczególnych klas szkoły podstawowej i obejmują wszystkie przedmioty, z jakimi dzieci mają do czynienia w szkole. Wydawałoby się, że to tylko gry, jednak każda z nich stworzona została przez nauczycieli i autorów podręczników, tak by dziecko mogło przyswoić potrzebną wiedzę. Znajdziemy tu więc różne kolorowanki, łączenie pojęć czy quizy, które są kolorowe, ciekawe i interesujące. Wiedza podana w taki sposób to czysta przyjemność, dzięki której dziecko nabiera chęci do nauki.

Dlaczego zabawa może również uczyć?

Nauka często kojarzy się dzieciom z nudnym zajęciem, do którego zwykle są po prostu zmuszane. Nauczyciele każą im się uczyć, rodzice każą im się uczyć. A co z przyjemnościami? Zdobywanie wiedzy wcale nie musie kojarzyć się wszystkim ze szkołą i podręcznikami. W końcu dzieci uczą się poznawać świat również poprzez codzienne spacery po parku czy wspólne gotowanie z rodzicami. Dlaczego więc nie wykorzystać różnego rodzaju przyjemności, by przekazać dziecku trochę wiedzy? Wystarczy połączenie nauki i zabawy, aby nasze dziecko chętniej się uczyło i pogłębiało swoje zainteresowania. Nauka przestaje wówczas kojarzyć się z nadludzkim wysiłkiem, zniechęceniem i nudą, a staje się świetną rozrywką. W ten sposób skutecznie rozbudzamy naturalną ciekawość poznawczą dzieci. Na platformie edukacyjnej squla.pl znajdują się ciekawe ilustracje, pomysły i zagadki, które utrwalają nabyte w szkole umiejętności. Dzięki zabawie dziecko może powtórzyć materiał, którego nauczyło się w szkole oraz jeszcze raz przećwiczyć wszystko w praktyce.

Nawet jeśli nasze dziecko czegoś nie rozumie, we wszystkich quizach na squla.pl znajdują się dodatkowe informacje i wytłumaczenia, które pozwalają zrozumieć informacje zawarte na portalu. Znajdziemy tutaj również przeróżne filmiki edukacyjne oraz interaktywne gry. Obserwowanie, jak nasze dziecko gra i rozwiązuje poszczególne zadania pozwoli nam również zrozumieć, jak pociecha funkcjonuje w sensie poznawczym, społecznym i emocjonalnym. Możemy wówczas uświadomić sobie, jak dziecko przeżywa każdą porażkę i wygraną. Prócz zdobytej wiedzy, możemy wówczas wykształcić w nim odpowiednie podejście do życia. Możemy przekonać dziecko, że porażka nie jest niczym złym, ponieważ każdy człowiek uczy się na błędach. Każdy dorosły powinien zdawać sobie sprawę, że aby dziecko lepiej zapamiętywało i skupiało swoją uwagę, by zwiększało swoją wiedzę i rozwijało szkolne umiejętności, potrzebna jest zabawa.