Oprogramowanie dla hoteli

Coraz więcej właścicieli jest żywo zainteresowanych inwestycji w aplikację mobilną w hotelach. Jednak w zasadzie mają oni tylko jeden duży problem, to ogromny budżet. Nie warto też nigdy zapominać o tym, że pod pojęciem aplikacji mobilnej kryje się wykonanie na przynajmniej dwie, czy trzy platformy, takie jak iOS, Android i Windows.

Warto jednak już na początku rozpocząć od rozdzielenia funkcji, które może spełniać chociażby responsywna strona internetowa, a jakie zwykła i typowa aplikacja mobilna. System kontroli dostępu w hotelu to bardzo ważna rzecz. Te obiekty, które postanowiły od samego początku stworzyć aplikacje, liczą przede wszystkim, że będzie to nowy kanał zbierania rezerwacji. Jednak szybko się na tym zawiodły. Strona internetowa doskonale spełni wszystkie te funkcje. Mamy także Ilumioapp – oprogramowanie dla hoteli, które naprawdę dorównuje pod względem tych wszystkich funkcji stronom internetowym.

Warto jest także solidnie zwrócić uwagę na moment, w którym klient hotelu mógłby korzystać z aplikacji mobilnej i kiedy w ogóle mógłby się o niej w jakiś sposób dowiedzieć. Aplikacja mobilna hotelu w największej ilości przypadków będzie pobierana przez gościa, który już znajduje się w nim i dokonał wcześniej rezerwacji. Gdy w odpowiedni sposób zachęcimy go do pobrania aplikacji, to wtedy właśnie wskazują wymierne korzyści, możemy liczyć na to, że zainstaluje ją na swoim smartfonie albo tablecie. Ważne jest niezmiernie, żeby dokładnie określić, co może być najlepszą korzyścią, która zainteresuje naszego klienta. Integracje systemów hotelowych są bardzo przydatne.

Tutaj nie ma żadnych wątpliwości. Zawsze mało interesujące mogą okazywać się galerie zdjęć pokojów, historia naszego obiektu czy jakieś statyczne treści. Jeśli naprawdę chcemy zachęcić naszego gościa do pobrania aplikacji, warto jest z całą pewnością dać coś w zamian za pobranie kodu specjalnego, który wyświetli tylko aplikacja. To jest najlepsze rozwiązanie. Zachęta może być jedna, jednak musi być bardzo sensowna.