Szkoły językowe kontra samodzielna nauka – co lepsze?

O tym, że nauka angielskiego w dzisiejszych czasach jest niemalże konieczna, nie trzeba przekonywać. Język ten często potrzebny jest w pracy. Dzięki niemu możemy zrozumieć instrukcję obsługi wielu rządzeń, możemy też czytać artykuły na zagranicznych serwisach czy rozumieć filmy i zagraniczne seriale. Decydując się na naukę angielskiego stajemy jednak przed pytaniem: uczyć się samodzielnie czy skorzystać z pomocy szkoły językowej?

Samodzielna nauka

Jeśli mamy dużo czasu i przede wszystkim motywacji, samodzielna nauka może być dobrym rozwiązaniem. Czasami wystarczy naprawdę pół godziny dziennie, by nauka była efektywna. W dodatku w dobie nowoczesnych technologii mamy naprawdę wiele możliwości. Na internecie znajdziemy wiele ciekawych ćwiczeń, wiele aplikacji i programów. Warto np. skorzystać z dostępnych na telefon aplikacji, które ułatwiają uczenie się i sprawiają, że nauka staje się dużo łatwiejsza. W sieci znajdziemy też gry językowe, a także platformy edukacyjne z ćwiczeniami słuchowymi czy muzycznymi. Są one oparte na Teorii Inteligencji Wielorakich, dzięki czemu możemy dostosować naukę do naszej osobowości.

Oczywiście samodzielna nauka ma też swoje minusy. Zapewne nieraz zdarzyło Wam się przekładać naukę na bliżej nieokreślone „jutro”. Jeśli nie mamy wystarczająco motywacji, nie będziemy mogli zmusić się do nauki, a powtarzanie słówek będzie nam przychodziło z trudem. To błędne koło, bo w ten sposób nie będziemy widzieli efektów nauki i szybko się do niej zniechęcimy.

Nauka w szkole językowej

Jeśli brakuje nam motywacji i nie potrafimy przyłożyć się do nauki, lepiej wybrać szkołę językową. Oczywiście nie każdego na to stać. Musimy się także liczyć z tym, że będziemy musieli wygospodarować kilka godzin w ciągu tygodnia. Jeśli pracujemy i mamy rodzinę – może być ciężko.

Oczywiście nauka w szkole językowej ma też swoje zalety. Zajęcia w małej grupie, w której każdy ze sobą rywalizuje, będą nas motywowały do bycia lepszym. Ucząc się w domu tak naprawdę nie ma kto nas poprawić, kiedy robimy błędy. Na zajęciach lektorzy od razu wyłapują nasze potknięcia i poprawiają je. Dodatkowo nowe metody, jak np. Callana, dają dużo większą skuteczność nauki.

Jeśli interesuje Was nauka angielskiego Częstochowa, zajrzyjcie na stronę:  http://tarkowski.edu.pl/.