Tanie podręczniki – francuski w gimnazjum

books-691980_640Wychodząc na przeciw zmieniającym się wymaganiom rynku pracy, zmienia się również program nauczania i to już na poziomie szkoły gimnazjalnej. W dzisiejszych czasach znajomość tylko jednego języka obcego może nie wystarczyć. Już teraz bowiem coraz częściej zdarza się, że pracodawcy wymagają od swoich podwładnych, aby ci płynnie posługiwali się dodatkowym, trzecim językiem. W związku z tym prezentujemy trzy podręczniki do gimnazjum, dzięki którym nastolatek rozpocznie naukę języka francuskiego.

Adosphere (Hachette)

Podręcznik dla gimnazjalistów zaczynających swoją przygodę z francuskim. Pokrywa ok. 60 godzin nauki oraz doprowadza ucznia do poziomu A 1. Nauka jest szybka i przyjemna, ponieważ tematyka w niej poruszana, jest bliska każdemu gimnazjaliście. Systematycznie rozwija się umiejętność czytania i pisania a wiedzę poszerza o zagadnienia związane z kulturą Francji i państw francuskojęzycznych.

Amis et compaigne (Cle)

Bohaterami podręcznika są postacie z powieści Victora Hugo – Nędznicy. Wykorzystując najnowsze metody nauki języka obcego, skupia się na rozwijaniu dwóch umiejętności – swobodnego mówienia oraz pisania. Zawiera wiele ćwiczeń gramatycznych oraz zadań poszerzających słownictwo.

Brawo (Derid)

To podręcznik szkolny przeznaczony dla starszych uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjów. Materiał w nim zawarty jest  przejrzysty, dobrany ściśle do wymagań egzaminu DELF 1-ego stopnia. Pozwala nauczycielowi przeprowadzić uczniów przez program w sposób uporządkowany oraz linearny. Każdy tom obejmuje 70 godzin nauki, sam podręcznik, ze względu na sposób uporządkowania treści oraz tematykę, dostosowaną do potrzeb młodego człowieka, uważa się za dość innowacyjny oraz godny polecenia.