Zaplanuj swoją naukę

Nigdy nie uczyłeś się języka angielskiego i chcesz zacząć od podstaw? A może szkolną przygodę z nauką masz już za sobą i teraz – jako świadomy człowiek – chcesz do niej powrócić? Nasuwa się jednak jedno pytanie. Od czego zacząć? Od odpowiedniej motywacji i systematyczności!

Błędów nie unikniesz

Nie ma jednej, uniwersalnej metody, która sprawdzi się w każdym przypadku. Strategia naszej nauki będzie się różnić w zależności od poziomu, z którego startujemy. Najlepszym rozwiązaniem jednak będzie skorzystanie z pomocy specjalistów, oczywiście przy równoczesnej nauce w domu. Wszystko po to, żeby wyrobić sobie dobre nawyki i załapać lub przypomnieć sobie podstawy. A to właśnie gwarantuje kurs języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ Dzięki niemu możesz zapomnieć o tradycyjnym wkuwaniu. Podczas tego rodzaju nauki najważniejsza jest konwersacja – uczysz się mówić, komunikować się, a także myśleć w obcym języku. Podstawą jest oswojenie się ze swoim głosem, który brzmi po angielsku inaczej niż po polsku. Nie bój się też popełniania błędów – nawet samym rodowitym mieszkańcom krajów anglojęzycznych zdarzają się wpadki. Skupianie się tylko na tym, co nie wychodzi, nie sprzyja nauce, a wręcz przeciwnie – demotywuje. Popełnianie błędów to jeden z nieodzownych elementów nauki. Nie zwracaj więc na niego uwagi i czerp radość z posługiwania się obcym językiem – nawet w mocno jeszcze niedoskonałej formie. Wszystko to przecież kwestia czasu.

Nie rezygnuj

Gdy już rozpoczniemy naukę, często zadajemy sobie pytanie, co jest ważniejsze – gramatyka czy słówka. Nie ma jednego bez drugiego! Nie będziesz w stanie sprawnie porozumiewać się w języku angielskim (ani właściwie w żadnym innym języku) znając tylko gramatykę, albo tylko słówka. Poza tym – nawet ucząc się na kursie – pamiętaj o regularnych powtórkach. Same zajęcia z lektorem mogą okazać się niewystarczające. Staraj się też samodzielnie poszerzać wiedzę. W jaki sposób? A chociażby poprzez czytanie czy oglądanie filmów i seriali w języku angielskim. Nauka ma być przyjemnością i frajdą, a nie przykrym obowiązkiem. I na zakończenie – nie zniechęcaj się, bo… wszystko się da!