Zdobądź nowe kwalifikacje

Zawsze marzyłeś o karierze w medycynie? Jeżeli do tej pory, nie było Ci po drodze zostać lekarzem, to teraz jest Twój moment.

Hirudoterapeuta

Jeżeli do tej pory nie mogłeś zdobyć kwalifikacji w medycynie, to teraz jest ostatni dzwonek. Dzisiaj przedstawimy Ci, czym jest kurs hirudoterapii i jak możesz wziąć w niem udział.

Hirudoterapia polega na leczeniu chorób i dolegliwości pijawkami lekarskimi. Nazwa została zaczerpnięta od łacińskiego słowa hirudo, które oznacza pijawkę. Te pożyteczne stworzenia, mają w ślinie substancje o działaniu uzdrawiającym i pomogły już milionom ludzi pozbyć się wielu poważnych i uprzykrzających codzienne życie schorzeń.

Sam kurs hirudoterapii jest łatwy i ciekawy. Poznasz anatomię i biologię pijawek. Zaznajomisz się z fizjologią człowieka zdrowego i chorego. Nauczysz się poznawać wskazania do leczenia i przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Zdobędziesz wiedzę z zakresu chorób, które leczą pijawki. W czasie kursu nauczysz się również przystawiać pijawki do chorych miejsc.

Leczenie pijawkami

Już dziś, możesz dowiedzieć się, jakie choroby leczą pijawki. Te pasożyty pomagają przede wszystkim w:

– migrenie,

– nadciśnieniu,

– astmie oskrzelowej,

– alergii.

Jak widzisz, te choroby do tej pory były leczone głównie medykamentami, które nie zawsze są dobre dla naszego organizmu. Ponieważ w dobie obecnej hirudoterpia przeżywa renesans i coraz więcej ludzi poddaje się tej naturalnej metodzie leczenia, warto zdobyć kwalifikacje, by móc przeprowadzać takie zabiegów. To zapewni Ci dobrą przyszłość!

Kurs od podstaw

Program szkolenia wygląda następująco:

– wprowadzenie do hirudoterapii,

– teoretyczna wiedza o pijawkach lekarskich,

– wskazania i przeciwwskazania do użycia pijawek,

– choroby podlegające leczeniu tą metodą,

– praktyczne ćwiczenia,

– egzamin.

Po ukończeniu kursu, uczestnicy otrzymują certyfikat.

Jak widać, kurs jest bardzo obszerny i przydatny. Nawet, jeżeli takie kwalifikacje nie będą Ci potrzebne teraz, to z całą pewnością przydadzą Ci się w przyszłości. Zadbaj o swoje wykształcenie i skorzystaj z możliwości uczestnictwa w tym szkoleniu. Hirudoterapia ma przyszłość, więc warto ją poznać! Teraz jest ostatni dzwonek by to zrobić. Nowy Rok, nowe postanowienia. Może jednym z nich będzie uczestnictwo w tym kursie?